Grupa 1

Zapraszamy do grupy pierwszej

We wrześniu staliśmy się młodszymi starszakami. Zaczęliśmy od zabaw
na dobry klimat, opracowania Kodeksu Przedszkolaka w którym zawarliśmy nasze zasady, by każdy mógł się czuć dobrze i bezpiecznie w naszej grupie.

     Święto Pluszowego Misia

Z okazji tego święta bawiliśmy się ze starszakami z grupy V i ich ulubionymi misiami. Uroczystość rozpoczęliśmy od poznania najpopularniejszej historii tej uroczej maskotki, były też zagadki, zabawy z chustą animacyjną Klanzy oraz degustacja miodu. To Miś w wieku przedszkolnym staje się towarzyszem życia, a gdy po wielu latach zostanie znaleziony w pudle na pewno przypomni wiele ciekawych i miłych chwil z pobytu w przedszkolu.

20161125_091217 20161125_092304 20161125_092318

W naszej grupie odbyły się dwa zajęcie dla nauczycieli pt. „Zapasy wiewiórki”
i „Parasol Ali” historyjka obrazkowa z wykorzystaniem jednej z metod, którymi pracujemy – gałązki logicznej TOC. Panie były zaskoczone umiejętnościami logicznego wypowiadania się dzieci na temat przedstawionych historyjek. Pracę dzieci podczas zajęć otwartych dla nauczycieli obserwowała pani Barbara Kędzia doradca metodyczny z MODM w Białymstoku.

W przedszkolu jest wiele okazji do obcowania z przyrodą. Popularną forma są organizowane przez nauczycielki wycieczki, których w październiku było kilka:

- do sklepu i na stragan owocowo – warzywny, gdzie dzieci miały okazję poznawać owoce krajowe i egzotyczne,

- na skwer zieleni w pobliżu przedszkola, gdzie dzieci obserwowały i doświadczały piękna jesiennej przyrody i pogody,

- na skrzyżowanie ulic, gdzie obserwowały ruch uliczny, poruszających się pieszych, rozpoznawały znaki drogowe.

Wycieczki umożliwiają prowadzenie obserwacji różnych form życia, bogactwa kolorów, dźwięków i zapachów.

DSCF8529 DSCF8532 DSCF8535 DSCF8539 DSCF8543 DSCF8546  DSCF8552 DSCF8554 DSCF8555

W październiku wzięliśmy udział w akcji „Ratujmy kasztanowce 2016”. Akcja polegała na uprzątaniu opadających liści kasztanowca, wewnątrz których zimuje poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka, przez które od wielu lat chorują drzewa kasztanowca. Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i specjalny worek dzielnie zbierały liście kasztanowców.

DSCF8578 DSCF8587

Posadziliśmy żonkile powiększając nasze „Pole Nadziei”. Hasło tegorocznej akcji brzmi „A nadzieja może wszystko …”

DSCF8556

Dnia 25 X 2016r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w Białymstoku, która pokazała nam niezbędnik każdego policjanta. Opowiedziała o bezpiecznych i niebezpiecznych zachowaniach na drodze. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i otrzymaliśmy w prezencie odblaski, byśmy byli widoczni na drodze.

DSCF8574

W roku szkolnym 2016/2017 kontynuujemy ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Z tej okazji włączyłyśmy do akcji rodziców:

- pan Tomasz – tata Niny przeczytał dzieciom książkę W. Drabika pt. „Zaproś krówkę na majówkę”,

- pani Justyna – mama Igora prezentowała książkę R. Wejner pt. „Sowa mądra głowa” ,

- pani Monika – mama Weroniki prezentowała książkę D. Gellner „Czekoladki dla sąsiadki” ,

- pani Ania – mama Adriana przeczytała książkę R. Piątkowskiej pt. „Opowiadania dla przedszkolaków”,

- pan Przemysław – tata Helenki przeczytał książkę Z. Steneckiej, M. Oklejak „Basia i słodycze”.

Czytanie dzieciom literatury dziecięcej to doskonały przykład bogactwa języka ojczystego, kształtuje postawy społeczno – moralne, dostarcza wzorów do naśladowania, pozwala wspólnie spędzić czas. Zachęcamy wszystkich rodziców do aktywnego czytania ulubionych utworów literackich dzieciom w grupie przedszkolnej oraz w środowisku rodzinnym.

DSCF8526 DSCF8561