Grupa 1

Zapraszamy do grupy pierwszej
WITAMY SERDECZNIE!
Jesteśmy grupą 1, do której uczęszczają 3- latki.
Zobaczcie sami jak radzimy sobie w przedszkolu! Zapraszamy!

WYCIECZKA DO PAPUGARNI

Pierwsza wycieczka naszej grupy udała się znakomicie. Dopisała nam też pogoda, dzięki której mogliśmy podziwiać uroki zimy w drodze do PAPUGARNI „ARA”. Gdy tam dotarliśmy już przed wejściem słychać było odgłosy dzikiej przyrody. Podekscytowani weszliśmy do środka i oniemieliśmy z wrażenia. Nigdy dotąd nie widzieliśmy tak dużej ilości ptaków egzotycznych w jednym miejscu. Zachwyciły nas przede wszystkim różnorodnością kolorów. Mogliśmy je dotknąć, pogłaskać, nakarmić. Niektórzy z nas zaprzyjaźnili się od razu, nawet uczyli je mówić. Inni z dystansem i ostrożnością, bo przecież mają ostre dzioby i pazurki. A gdy wycieczka dobiegała końca, ktoś świetnie podkreślił, że 

„TO BYŁA WSPANIAŁA PRZYGODA”.

dav burst

Dzień Babci i Dziadka 

dav dav

Zdobywamy nagrody 

Dzieci z naszego przedszkola odniosły sukces w Mikołajkowej Gali Przedszkolaków organizowanej przez MDK w Białymstoku. Przesłuchania w konkursie piosenki odbyły się 12 grudnia. Przepięknie zaprezentował się Kamil Twarowski z naszej grupy, zdobywając nagrodę.
Gratulujemy!!!!

Dzień Misia

Jak wieść niesie w pewien piątkowy poranek z domów naszych kochanych przedszkolaków zniknęły ich ulubione pluszowe misie. Wszystkie wybrały się do przedszkola na wspólną zabawę z okazji ich święta. Jak za dotknięciem czarodziejskiej łapki sala zamieniła się w Misiolandię. Dzieci z grupy I i IV wspólnie świętowały tańcząc i śpiewając misiowe piosenki. Nie zabrakło też zabawy w „Starego niedźwiedzia”. Pragnąc zapamiętać ten wspaniały dzień dzieci uwieczniły Misia na plakatach. Na koniec ukołysaliśmy misie na wielkiej, kolorowej chuście, aby po zabawie mogły odpocząć. Słodkie uśmiechy naszych pluszowych przyjaciół oznaczały, że to był bardzo udany dzień.

dav

My maluchy, my bystrzaki
To bezpieczne przedszkolaki.
Pod takim hasłem odbył się cykl zajęć w grupie I w ramach programu „Bezpieczny Przedszkolak”.
Z tej okazji 5 października odbyło się również spotkanie z panią policjantką. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci na drodze. Pani policjantka wytłumaczyła w jakim miejscu bezpiecznie przechodzimy przez ulicę.  Następnie przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.  Wiemy również do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia i w czym może pomóc osoba w mundurze. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad zaproszonego gościa, a na zakończenie spotkania gorąco podziękowały okrzykiem za tak cenne wskazówki.

davIMG_20171005_093143

 

Dzień Przedszkolaka w naszej grupie

We wrześniu obchodziliśmy nasz pierwszy Dzień Przedszkolaka. Wychowawczynie zaprosiły nas do Teatru na bajkę „Złotowłosa i 3 niedźwiadki”. Bilet kosztował tylko jeden uśmiech. Nie zabrakło też wspólnego odśpiewania Hymnu Przedszkolaka i zabaw integracyjnych.
To był dzień pełen niespodzianek.

sdr dav

3 – latki z grupy I już we wrześniu nie próżnują, na sprzątanie świata wyruszają 🙂

davdav

Poranki w grupie I 3 – latków:
Gdy dzień zapowiada się szary, bury,
My przegonimy razem wszystkie chmury.
W przedszkolną podróż wyruszymy,
Nowych rzeczy się nauczymy…

sdrsdr