Grupa 10

Witamy w grupie dziesiątej
 • WITAJCIE ! W nowym roku szkolnym jesteśmy grupą X , która liczy 25 dzieci: 13 dziewczynek i 12 chłopaków.

  Na zaproszenie nauczycielek do szkoły przybyli goście: p. Aneta i p. Marek funkcjonariusze Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Białymstoku. Dzieci miały okazję poprzez praktyczne działanie , utrwalić podstawowe zasady ruchu drogowego ( przechodzenie przez jezdnię tylko w dozwolonych miejscach).

  W październiku na zaproszenie S.P.nr 42 dzieci wzięły aktywny udział w lekcji „Kodowanie na dywanie”. Dostarczyło im to wiele emocji, bardzo chętnie wykonywały wspólnie w parach działania z wykorzystaniem tabletów.

  W ramach obchodów 100 lecia Niepodległości Polski dzieci były dwukrotnie na warsztatach edukacyjnych w Muzeum Wojska w Białymstoku:

  • W żołnierskim plecaku” to warsztaty na którym dzieci dowiedziały się , co powinien mieć w plecaku żołnierz: kompas, menażka, mapa, latarka, suchy prowiant, środki opatrunkowe.

  • Legendy Podlasia” to zajęcia prowadzone metodą spektaklu w teatrze ilustracji Komishibai. Wychowankowie zapoznali się z legendami naszego regionu, później dzieci przygotowały własną legendę i stworzyły do niej ilustracje.

  3.X. 2018r. dzieci odwiedziły Filię Biblioteki Osiedlowej , gdzie brały udział w zajęciach „Skąd się bierze miód?”. Miały one okazję wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą pszczół oraz ich znaczenia dla ludzi. To był ciekawie i mile spędzony czas. 14.XI. dzieci brały udział w warsztatach „Mały patriota”. Wychowankowie mogli utrwalić wiedzę n a temat treści patriotycznych związanych ze 100 leciem odzyskania niepodległości . Prowadząca przekazała ciekawostki z życia J Piłsudskiego i I J. Paderewskiego, którzy odegrali ogromną rolę w walce o niepodległość.

  W listopadzie dzieci odwiedziły Cmentarz Wojskowy, aby zapalić symboliczne znicze w hołdzie poległym żołnierzom, nie zapomnieliśmy też o marszałku J. Piłsudskim.

  Bajka o Żelaznym Wilku” to warsztaty edukacyjne w Galerii im. A. Karnego. Dzieci obejrzały bajkę W. Sieroszewskiego , później ich zadaniem było wykonanie rysunku węglem, które przedstawiał autorski pomysł na zakończenie bajki. To był mile i ciekawie spędzony czas.

  Odwiedziliśmy też Galerię Sleńdzińskich uczestnicząc w warsztatach plastycznych „Jeż jesienią”. Dzieci wykonały niecodzienną pracę za pomocą kredek woskowych i barwienia papieru kolorowym tuszem. Każda praca to prawdziwe arcydzieło.

  Wychowankowie z naszej grupy i ich rodzice aktywnie włączają się w akcje np.: „Koc dla bezdomnego”, „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Rodzice bardzo chętnie uczestniczą w proponowanych konkursach na terenie przedszkola i poza nim np; „Kotylion biało- czerwony”, „Najciekawsza kartka świąteczna” oraz warsztatach edukacyjnych.