Grupa 10

Witamy w grupie dziesiątej
 • PROPONOWANE ZAJĘCIA DLA GRUPY 10 W RAMACH REALIZACJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

  Materiały opracowały Pani Ewa i Pani Asia

  Piątek 03.04.2020

  Język angielski 03.04.2020

  Piątek 3.04.2020

  Czwartek 02.04.2020

  Czwartek 2.04.2020

  https://view.genial.ly/5e7dfa8fe95cfc0e0127b406/interactive-image-p0wielkitydziengenially  6 lat

  Środa 01.04.2020

  środa 1.04.2020

  Wtorek 31.03.2020

  Wtorek 31.03.2020

  Poniedziałek 30.03.2020

  Poniedziałek 30.03.2020

  Język angielski 30.03.2020

  Piątek 27.03.2020

  Piątek 27.03.2020

  Religia prawosławna

  Zabawy logopedyczne

  Czwartek 26.03.2020

  Czwartek 26.03.2020

   

  ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY Z DZIECKIEM W DOMU TAK JAK BAWIMY SIĘ W PRZEDSZKOLU – 25.03.2020

  Propozycje zabaw – grupa 10

   

  Witamy Wszystkich, których ciekawią wydarzenia z życia 10 grupy. Jesteśmy starszakami. W naszym składzie mamy: 7 dziewczynek, 15 chłopców. W tym roku szkolnym przenieśliśmy się do budynku szkoły, mamy nową salę i nowych kolegów.

   

   

  ZASADY RUCHU DROGOWEGO

  Bezpieczeństwo to ważny aspekt codziennego życia. Jak przystało na starszaków doskonale znamy zasady przechodzenia przez jezdnię. Znamy znaki drogowe, które wskazują, gdzie można przejść ulicę. Na wycieczce ćwiczyliśmy przechodzenie na przejściu z sygnalizacją świetlną oraz przekraczaliśmy ulicę na przejściu, gdzie nie było sygnalizatora. Wszyscy zdali egzamin celująco.

   

  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na uroczystości bawiliśmy się wspólnie z koleżankami i kolegami z innych grup. Śpiewaliśmy hymn przedszkolaka, tańczyliśmy, szukaliśmy skarbów. Każda z grup pochwaliła się umiejętnościami wokalno tanecznymi.

   

   

  SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA 2019

  Już po zraz kolejny nasza grupa przyłączyła się do proekologicznej akcji sprzątania Świata.Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy!”, to hasło tegorocznej edycji. 20 września uzbrojeni w rękawice i worki wypowiedzieliśmy wojnę śmieciom. Niestety trochę ich było!!!

   

  W POSZUKIWANIU JESIENI

  Zielony, żółty, rudy, brązowy, jesień uderza nam już do głowy” to fragment wiersza, którego uczyliśmy się na powitanie jesieni. Na spacerze wokół przedszkola szukaliśmy kolorów jesieni. Znaleźliśmy całą paletę jesiennych barw ukrytych w liściach trawie, kwiatach.

   

  WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY

  W ramach projektu „Przedszkolaki odkrywają świat” nasza grupa brała udział 24 września w wyjeździe do Białowieży. Wczesnym przedpołudniem dotarliśmy do pokazowego rezerwatu żubrów. Ale nie tylko żubry mogliśmy podpatrywać. Były tam: wilki, dziki, rysie, łosie, żubronie, jelenie, sarny. Niezapomniane wrażenia czekały nas także w Muzeum Leśno-Przyrodniczym. Z tarasu widokowego, w promieniach jesiennego słońca, podziwialiśmy panoramę Puszczy Białowieskiej.

   

  W WIOSCE KRASNOLUDKÓW

  W ramach projektu „Przedszkolaki odkrywają świat” 2 października byliśmy na wycieczce w kompleksie rekreacyjnym Młyn Myśliwiec – w Wiosce Krasnoludków. Mogliśmy tam jeździć na kucyku i osiołku, przejechać się furmanką, szukać skarbów, płynąć tratwą i podglądać mieszkające tam zwierzęta. Poznaliśmy też legendę-historię rodu knyszyńskich krasnali.

   

  OGLĄDAMY PRZESTAWIENIA

  Raz w miesiącu gościmy w przedszkolu aktorów z różnych grup teatralnych prezentujących spektakle. 4 października oglądaliśmy przedstawienie teatralne, a po nim mogliśmy wejść na scenę i bliżej poznać scenografię i lalki.

   

  WARSZTATY W GALERI SLEŃDZIŃSKIEJ

  8 października jeździliśmy na warsztaty do Galerii Slendzińskich. Tematem przewodnim były grzyby. Pracę wykonaliśmy techniką łączoną: rysowaliśmy pastelami olejnymi i malowaliśmy tuszem.

   

  W ODWIEDZINACH W BUDYNKU PRZEDSZKOLA

  Z sentymentem zdarza się nam wspominać dwuletni pobyt w budynku przedszkola. Odwiedziliśmy więc młodszych kolegów i zajrzeliśmy do naszej sali.

   

   

  W MUZEUM RZEŹBY ALFONSA KARNEGO

  16 października w ramach obchodów Białostockiego Tygodnia Dziecka uczestniczyliśmy w warsztatach „Muzeum dla dzieci – odcienie przyjaźni”. Podziwialiśmy różne rzeźby autora i szukaliśmy odpowiedzi na pytania: czym jest przyjaźń, jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel. Na zakończenie mogliśmy z gliny wyrzeźbić swojego przyjaciela.

   

  RATUJEMY BIAŁOSTOCKIE KASZTANY

  Już po raz drugi wzięliśmy udział w akcji Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. 18 października z okrzykiem „gińcie robale” zabraliśmy się do pracy. Działanie polegało na grabieniu i uprzątaniu liści kasztanowców zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka. Poczwarki tego szkodnika zimują osłonięte kokonem wewnątrz opadłych liści, stąd też bardzo ważne jest dokładne ich uprzątnięcie. Poprzez organizację takich akcji można ograniczyć populacje szkodników w kolejnym roku o ok. 30 proc. Na to liczymy !!!

   

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  W tym roku szkolnym w naszej grupie pojawiły się nowe koleżanki i kolega. Tradycją naszego przedszkola jest uroczyste przyjęcie do grona przedszkolaków poprzez pasowanie. 28 października wspólnie z dziećmi z grupy 8 i 9 uczestniczyliśmy w takiej uroczystości. Gościem honorowym była pani dyrektor. Był tor przeszkód, wspólne śpiewanie, pamiątkowe dyplomy. Było słodko, bo rodzice przygotowali małą ucztę.

   

  W MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO

  30 października jeździliśmy do Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku na warsztaty „Pierwsze kroki w Muzeum”. Dowiedzieliśmy się kto to jest ułan i jak wygląda jego strój. Obejrzeliśmy ekspozycję szabli. Na zakończenie zwiedzania zrobiliśmy kartonowe szable.

   

   

  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  8 listopada uczestniczyliśmy w uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Zadbaliśmy o to, żeby nasza sala i przedszkole wyglądały odświętnie. My też prezentowaliśmy się odświętnie.

   

  W TEATRZE LALEK

  20 listopada byliśmy w Białostockim Teatrze Lalek na spektaklu pt. „Piękna i Bestia”. Bajkę dobrze znamy, niesamowite wrażenie zrobiła na nas scenografia i muzyka.

   

  KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA

  W ramach obchodów 30 – lecia uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka 20 listopada wszyscy ubraliśmy się na niebiesko. Przypomnieliśmy prawa które mają wszystkie dzieci. Nie zapomnieliśmy o tym, że mamy też obowiązki.

   

   

  POLSCY POECI DZIECIOM

   

  26 listopada odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski Polscy poeci dzieciom. Naszą grupę reprezentowała Milena Karasewicz z wierszem Danuty Wawiłow „Szybko”.

   

  ZAJĘCIA Z KODOWANIA

  4 grudnia zostaliśmy zaproszeni na zajęcia z kodowania do Szkoły Podstawowej nr 42. Zajęcia prowadziła Pani mgr Barbara Kołcz, która przygotowała dla nas różne ciekawe zadania. Mogliśmy korzystać z komputerów, z których na co dzień korzystają starsze dzieci.

   

  POZNAJEMY OZOBOTY

  4 grudnia nasze przedszkole odwiedziły najprawdziwsze roboty! Każdy z nas mógł wydawać polecenia ozobotowi – programowalnemu robotowi, który potrafił nawet grać na dzwonkach.

  MIKOŁAJKI

  6 grudnia świętowaliśmy Mikołajki. Rozmawialiśmy o historii święta, wysłuchaliśmy listu od Świętego Mikołaja, rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy piosenek, tańczyliśmy i oczywiście otrzymaliśmy prezenty, które bardzo nas ucieszyły.