Grupa 2

Zapraszamy do grupy drugiej
WITAMY SERDECZNIE!
JESTEŚMY GRUPĄ 2 I MAMY JUŻ 3 LATA.
ZOBACZCIE CO U NAS CIEKAWEGO:

 

 

Spotkania adaptacyjne, które odbyły się w gr. II w naszym przedszkolu 30.08. i 31.08.2018 pozwoliły wszystkim przyszłym przedszkolakom poznać nowe środowisko. Ważne dla maluszków było przeżywanie radosnych chwil w nowej grupie, w nowym miejscu w tych dniach jeszcze razem z rodzicami. Goście zapoznali się z zasadami dobrej bezpiecznej zabawy, a potem poprzez wspólne śpiewanki, rymowanki, tor przeszkód, zabawy ruchowe oraz prace plastyczne proponowane przez panią Anię i Kasię dzieci poznały nowe, sposoby miłego spędzania czasu. Potem miały czas na swobodną zabawę, a rodzice na rozmowy z nauczycielkami. Dobrze spędzone chwile zaowocowały lepszą adaptacją maluszków w przedszkolu.

 

„Jesienny bukiet” to konkurs wewnątrzgrupowy zaproponowany przez panią Anię i Kasię dla dzieci i rodziców z gr II. Wzięły w nim udział cztery rodziny. Piękne bukiety ozdabiały najpierw szatnię, a potem naszą salę. Wyłonienie laureatów konkursu plastycznego oraz rozdanie nagród odbyło się w czasie uroczystości „Pasowania na Przedszkolaka” dnia 17.10.2018roku.

 

W gr. II Pasowanie na przedszkolaka odbyło się 17.10.2018. Na uroczystości grupowej powitaliśmy przybyłych gości piosenką „Wszyscy są witam Was…”. Rodzice otrzymali medale, na które mieli nakleić nalepki- nagrody za wykonane przez dziecko zadanie.  Wychowankowie w najlepszy dla siebie sposób zagrali na grzechotkach do piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”. Świetnie zaprezentowali znajomość części ciała przy zabawie słownej „Palec się zgina palec prostuje, palcem np. oko pokazuję.” Zaśpiewały i tańczyły jak pajacyki do piosenki „Tańczą pajacyki”. Doskonale wykonały inscenizację wiersza „Spadła gruszka do fartuszka”. Ilustrowały ruchem tekst piosenki „Kotki dwa”. Potrafiły chodzić w rzędzie przy akompaniamencie piosenki „Jedzie pociąg”. Gdy wszystkie zadania wykonały wyrecytowały fragment „Ślubowania”,       a pani dyrektor pasowała wszystkich dzielnych zuchów na przedszkolaka i wręczyła im dyplomy, a rodzice  nakleili medale. Uroczystość uświetnił słodki poczęstunek.

 

 

 

Zimo baw się z nami!

 

Zabawy badawcze na spotkaniu z rodzicami
Zabawy plastyczne
Kodowanie na dywanie to pasjonująca zabawa!
Już przyszła wiosna
„Wieje wiatr”- zabawy badawcze
W Muzeum Przyrody poznajemy ciekawy świat zwierząt.
W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej zaciekawiły nas tradycje Świąt Wielkanocnych oraz  klimaty wsi
z dawnych lat.
Wycieczka do Teatru Lalek na przedstawienie pt. „Lenka”
Lubimy teatrzyki

dav

 

Morskie opowieści

Kwiatki na łące

Parada bajkowych postaci

sdr