Grupa 3

Zapraszamy do grupy trzeciej
WITAMY SERDECZNIE! MAMY JUŻ 4  LATA.
ZOBACZCIE SAMI CO ROBIMY W PRZEDSZKOLU:

 

 

10 września 2018 r. dzieci z grupy III były na wycieczce, na pobliskim skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Z wielką uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na tego typu skrzyżowaniach. Ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię i doskonale sobie z tym radziły!

 

21 września wspólnie z grupą IV powitaliśmy nową porę roku – jesień. Podczas tego spotkania przedszkolaki bawiły się, śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz przygotowały niespodziankę dla Pani Jesieni – jesienny obrazek.

 

 

W miesiącu październiku zaprosiłyśmy dzieci i rodziców do wzięcia udziału w wewnątrzgrupowym konkursie plastycznym pt. „Jesienny bukiet”. Prace konkursowe przygotowały 4 rodziny. Piękne bukiety było można podziwiać na wystawie w holu przedszkolnym.

1 października dzieci wybrały się na wycieczkę do osiedlowego parku. Jesienna pogoda zachęcała do pobytu na świeżym powietrzu. To też świetna okazja do obserwacji świata ludzi i zwierząt oraz zjawisk przyrodniczych. W trakcie wycieczki dzieci stworzyły piękne, kolorowe bukiety, które ozdobiły nasz grupowy kącik przyrody.

4.10.2018r. odbyły się warsztaty z rodzicami i dziećmi pt. „Śladem Pani Jesieni…”. Podczas spotkania odkryliśmy wiele zastosowań kasztanów, a mianowicie mogą służyć do muzykowania, liczenia, rzutu w dal, zabaw sensorycznych oraz robienia jesiennych ludzików. Efekty naszej pracy było można podziwiać w holu przedszkolnym.

 

W październiku wybraliśmy się na wycieczkę do sali edukacyjnej „Ognik” znajdującej się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Białymstoku.  Dzieci miały tam okazję zwiedzić garaż straży pożarnej, Pan Strażak opowiedział nam o swoich obowiązkach, pokazał sprzęt oraz pojazdy wykorzystywane w codziennej pracy. Przeprowadził również krótki wykład o zjawisku ognia i pożaru, pożarach traw i lasów, czujnikach dymu i czujnikach tlenku węgla. Po tej wizycie połowa dzieci z grupy chciała zostać strażakami.

 

W ramach akcji „Dla zwierząt” w okresie jesiennym, rodzice wraz z dziećmi zbierali żołędzie dla podopiecznych ZOO „Akcent” w Białymstoku. Celem tej akcji jest rozwijanie u dzieci proekologicznych zachowań, wrażliwości na los zwierząt, nauka z korzystania z zasobów przyrody oraz aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Realizując tematykę o owocach i warzywach, udaliśmy się na osiedlowy stragan owocowo-warzywny. Tam dzieci przyglądały się pracy sprzedawcy, wskazywały i nazywały poszczególne owoce i warzywa. Kupiliśmy kilka najpiękniejszych jabłek, które zdegustowaliśmy po powrocie do przedszkola.

8 listopada odbyła się wycieczka do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Prof. Andrzeja Myrchy przy Kampusie Uniwersyteckim. Tam Pani przewodnik opowiadała nam o faunie i florze lasów, koła podbiegunowego oraz mórz i oceanów. Podziwialiśmy również piękne skamieliny oraz żywe zwierzęta takie jak: tarantula, pyton, agawa. Na dzieciach wywarło to ogromne wrażenie i z głowami pełnymi nowej wiedzy wróciły do przedszkola.