Grupa 4

Zapraszamy do grupy czwartej

 

Witamy serdecznie! Jesteśmy grupą 4 .
Mamy już cztery lata i w przedszkolu czujemy się doskonale.
Wiele się u nas dzieje. Zobaczcie sami:

 

 

Powitanie jesieni- uroczystość

Po wakacjach wróciliśmy do przedszkola w dobrych humorach, gotowi do nowych wyzwań i przygód. A było ich wiele. Na początek wspólnie  z grupą III powitaliśmy kolorową polską jesień. Na cześć nowej pory roku zaśpiewaliśmy piosenkę o jesieni przy akompaniamencie kasztanów. Wytropiliśmy wszystkie jesienne skarby poukrywane w sali. Rozwiązaliśmy zagadki umieszczone w nadmuchanych balonach. Wspólne zabawy zakończyły się prezentem dla Pani Jesieni- jeżykiem, którego wykonaliśmy z kolorowego papieru i plasteliny.

 

 

Wycieczka do parku

Czy jesień na pewno zagościła w Białymstoku? W osiedlowym parku na pewno. Sprawdziliśmy to osobiście w trakcie wycieczki na Skwer przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mamy na to niezbite dowody- kasztany, żołędzie, jarzębina, orzechy i kolorowe liście, to najważniejsze skarby, które udało nam się wytropić. Jesienne zbiory ozdobiły oczywiście nasz kącik przyrody.

Jesteśmy przyjaciółmi przyrody

kochamy przyrodę i dlatego jej pomagamy – bierzemy udział w akcjach: „Akcja segregacja! 2x więcej, 2x częściej”-  sprzątanie świata – Polska 2018, „Ratujmy kasztanowce 2018”.

Spotkanie z pielęgniarką

Lubimy gościć w naszej grupie przedstawicieli ciekawych zawodów. Tym razem odwiedziła nas pani pielęgniarka- mama Adasia. Nasz gość opowiedział nam o swojej pracy, pokazał stetoskop, bandaże, strzykawki, które wykorzystuje w codziennej pracy. Pani Aneta przeszkoliła nas w udzielaniu pierwszej pomocy. Pokazała jak zrobić profesjonalny opatrunek. Nasz gość zainspirował nas do zabaw tematycznych w szpital. Od tej pory nie chcemy się już bawić w nic innego.

 

Jesienne warsztaty z rodzicami

Bardzo lubimy spędzać czas na zabawach w przedszkolu. Ale jest jeszcze przyjemniej, jeśli możemy bawić się jednocześnie z naszymi paniami i rodzicami. W październiku zaprosiliśmy rodziców na warsztaty, pt. „Jesienne zabawy na długie wieczory”. Razem z wiewiórką Basią nauczyliśmy rodziców grać na patykach, zatańczyliśmy też taniec jesiennych liści i wykonaliśmy piękne jesienne obrazy, które ozdobiły naszą salę. Prace plastyczne wykonaliśmy  metodą Edukacja przez ruch D. Dziamskiej.

 

Dzień Pluszowego Misia

Misie to nasze ukochane zwierzątka, a dzisiaj jest ich święto,dlatego spotkaliśmy się z grupą1, żeby uczcić ten dzień.

 

Pomagamy chorym dzieciom

Prace plastyczne naszej grupy zostały wystawione na sprzedaż w kiermaszu świątecznym i wspomogły Podlaskie Hospicjum Dziecięce „Obok Nas”.

Spotkanie z okazji świat Bożego Narodzenia

Wkrótce święta dlatego zaprosiliśmy naszych kochanych rodziców do naszej grupy, aby pochwalić się naszą wiedzą na temat Bożego Narodzenia. Zaprezentowaliśmy wiersze, kolędy, tańce, improwizacje, które przypominały i upamiętniły to radosne wydarzenie.

Dzień Babci i Dziadka

Babciu, dziadku kocham Cię bardzo!

Specjalnie dla Was z okazji Waszego święta przygotowaliśmy same niespodzianki: cudne dekoracje, gorące tańce, trudne wiersze, rytmiczne instrumentacje, najsłodszy poczęstunek i samodzielnie wykonane prezenty-magnesy na lodówkę.

To wszystko dla Was!

 

Odnosimy sukcesy w rożnych konkursach

 

Korzystamy z nowoczesnych technologii

Korzystanie z magicznego dywanu to dla nas wielka frajda… A skąd wiemy, że ten dywan jest magiczny? Bo można na nim grać w rożne gry. Zobaczcie sami.

Zima jest fajna!

Co robimy zimą? Bawimy się! Przedstawiamy Państwu Olafa z grupy 4- naszego nowego zimowego kolegę, którego ulepiliśmy sami!