Grupa 4

Zapraszamy do grupy czwartej

 

Witamy serdecznie! Jesteśmy grupą 4 .
Mamy już cztery lata i w przedszkolu czujemy się doskonale.
Wiele się u nas dzieje. Zobaczcie sami:

 

 

Powitanie jesieni- uroczystość

Po wakacjach wróciliśmy do przedszkola w dobrych humorach, gotowi do nowych wyzwań i przygód. A było ich wiele. Na początek wspólnie  z grupą III powitaliśmy kolorową polską jesień. Na cześć nowej pory roku zaśpiewaliśmy piosenkę o jesieni przy akompaniamencie kasztanów. Wytropiliśmy wszystkie jesienne skarby poukrywane w sali. Rozwiązaliśmy zagadki umieszczone w nadmuchanych balonach. Wspólne zabawy zakończyły się prezentem dla Pani Jesieni- jeżykiem, którego wykonaliśmy z kolorowego papieru i plasteliny.

 

 

Wycieczka do parku

Czy jesień na pewno zagościła w Białymstoku? W osiedlowym parku na pewno. Sprawdziliśmy to osobiście w trakcie wycieczki na Skwer przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mamy na to niezbite dowody- kasztany, żołędzie, jarzębina, orzechy i kolorowe liście, to najważniejsze skarby, które udało nam się wytropić. Jesienne zbiory ozdobiły oczywiście nasz kącik przyrody.

 

Spotkanie z pielęgniarką

Lubimy gościć w naszej grupie przedstawicieli ciekawych zawodów. Tym razem odwiedziła nas pani pielęgniarka- mama Adasia. Nasz gość opowiedział nam o swojej pracy, pokazał stetoskop, bandaże, strzykawki, które wykorzystuje w codziennej pracy. Pani Aneta przeszkoliła nas w udzielaniu pierwszej pomocy. Pokazała jak zrobić profesjonalny opatrunek. Nasz gość zainspirował nas do zabaw tematycznych w szpital. Od tej pory nie chcemy się już bawić w nic innego.

 

Jesienne warsztaty z rodzicami

Bardzo lubimy spędzać czas na zabawach w przedszkolu. Ale jest jeszcze przyjemniej jeśli możemy bawić się jednocześnie z naszymi paniami i rodzicami. W październiku zaprosiliśmy rodziców na warsztaty, pt. „Jesienne zabawy na długie wieczory”. Razem z wiewiórką Basią nauczyliśmy rodziców grać na patykach, zatańczyliśmy też taniec jesiennych liści i wykonaliśmy piękne jesienne obrazy, które ozdobiły naszą salę. Prace plastyczne wykonaliśmy  metodą Edukacja przez ruch D. Dziamskiej.