Grupa 5

Zapraszamy do grupy piątej

 

 

Witamy serdecznie! Jesteśmy grupą 5.

 

„Dla mamy jestem szkrabem.
– Mój skrzacie – woła tata.
Uwierzyć wciąż nie mogą,
że mam aż 4 lata.
Bo ja przecież wszystko wiem
i powtarzam cały dzień:

 

– Wasze dziecko jest już duże,
Może samo umyć buzię,
włożyć buty i ubranie
i ze smakiem zjeść śniadanie.
Umie zetrzeć kurze z szafki,
dba o książki i zabawki.

Zawsze grzecznie idzie drogą,
i nie ciągnie psa za ogon”

                                  

To my – w naszej nowej sali:

 

Dn. 20.09.2018  świętowaliśmy w ogrodzie przedszkolnym „Owocowy Dzień Przedszkolaka”. Największą frajdą były  zabawy muzyczno-ruchowe wspólne z dziećmi z innych grup.  Pogoda tego dnia dopisała – słońce świeciło na nas z całych sił!

 

W październiku poznaliśmy bliżej Przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Postać Misia o Bardzo Małym Rozumku ale dobrym serduszku zafascynowała nas. Dowiedzieliśmy się w jakich okolicznościach powstała słynna książka, oraz, że od wydania przygód Kubusia Puchatka minęły już 92 lata!

 

W listopadzie rozmawialiśmy o osobach pracujących w naszym przedszkolu. Przeprowadziliśmy wywiad z panią wicedyrektor, byliśmy też z wizytą w przedszkolnej kuchni. Wielkie wrażenie wywarła na nas wielkość gara do gotowania zupy dla wszystkich przedszkolaków. Wow!

 

6 listopada 2018 zaprosiliśmy naszych rodziców na spotkanie pt. „Pożegnanie Złotej Jesieni”. Zaprezentowaliśmy „Kałużowy taniec”, nauczyliśmy gości choreografii do „Hokey-cokey”, były tańce z parasolami, zabawy rytmiczne z wykorzystaniem orzechów włoskich, granie na gazetach oraz prace plastyczne pt. „Parasolki, parasolki…”

 

Dn. 9.11.2018 obchodziliśmy 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ten dzień pozostanie nam na długo w pamięci: uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego, prezentacja biało – czerwonych flag i …….poczucie, że fajnie być patriotą.

Jasełka, jasełka, zielona jodełka, światełkami błyska, a przed nią kołyska

Na przedświątecznym spotkaniu z rodzicami nie zabrakło  opowieści o narodzeniu Pana Jezusa oraz wspólnego śpiewania kolęd.

 

Nawet 4 – latki mogą się bawić w „kodowanie na dywanie”. Lubimy zabawy z matą i kubeczkami.

 

Dn. 18 stycznia naszą grupę odwiedzili Babcie i Dziadkowie. Z okazji  ich święta  przedstawiliśmy m.in. „Opowieść o Królu Skoczków”,  w ramach rewanżu dziadkowie zaprezentowali nam szlagiery z dawnych lat, odbył się też pokaz walca.