Grupa 7

Zapraszamy do grupy siódmej
 • Grupa VII to 19 dzieci 3 letnich i 6 dzieci 4 letnich, 8 dziewczynek i 17 chłopców.

   

  16.X.2019r. przedszkolaki wzięły udział w akcji „Ratujmy kasztany”. Bardzo starały się zebrać jak najwięcej liści kasztanowca, by pozbyć się poczwarek szrotówka. Maluchy też potrafią dbać o przyrodę.

   

  To już VIII edycja Białostockiej Akcji Czytania Dzieciom. Z tej okazji do naszej grupy przybyły absolwentki naszego przedszkola: Dominika L. , Milena W. z misją czytania literatury dziecięcej dla przedszkolaków. Ulubione książki przez dzieci to z serii Franklin: „Franklin chce mieć hulajnogę”, „Franklin boi się burzy”, „Przyjęcie u cioci Emi”.

   

  22.X.2019r dzieci wyjechały na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego im. A. Myrchy w Białymstoku. Poznały wiele ciekawostek przyrodniczych o zwierzętach, gadach, o ptakach, ssakach mieszkających w Polsce. Dzieci były bardzo zainteresowane i uważnie słuchały przewodnika.

   

  28.X.2019r. Odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka przez P. dyrektor. Dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenki i zabawy naśladowcze, których z trudem się nauczyły. Była też trema przed rodzicami, ale wszystko wyszło znakomicie. Był to pierwszy udany występ.

   

  29.X.2019r.z wizytą w grupie gościliśmy P. Monikę Z. – lekarza pediatrę. Dzieci poznały akcesoria niezbędne w pracy lekarza, dowiedziały się jak trzeba dbać o zdrowie, czystość ciała. Spotkanie było bardzo ciekawe.

   

   

  „Bezpieczeństwo na drodze” to spotkanie z funkcjonariuszami Policji, które odbyło się w listopadzie. Policjanci w praktyczny sposób zademonstrowali dzieciom przechodzenie przez jezdnię, uświadomili konieczność noszenia odblasków – dzięki którym ludzie są widoczni i bezpieczni. Każde dziecko otrzymało odblask.

   

  „Wesołe zabawy z misiem” to wspólne zabawy ze starszakami z gr IX z okazji Światowego Dnia Misia.

  „Przygotowanie zwierząt do zimy” to spotkanie edukacyjne z leśnikiem z Nadleśnictwa Dojlidy. W bardzo przystępny i ciekawy sposób prowadząca warsztaty przybliżyła dzieciom temat, w jaki sposób zwierzęta przesypiają zimę a które się do niej przygotowują? To były bardzo ciekawe zajęcia.

   

  „Zabawy mikołajkowe” z rodzicami, były doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu i integracji rodziny ze środowiskiem przedszkolnym.
  Powstały też ciekawe prace plastyczne, stworzone przez dzieci i rodziców.

  10 . XII. 2019 roku w grupie odbyło się spotkanie jasełkowe „Dzisiaj w Betlejem”. To była okazja do zaprezentowania umiejętności jakie dzieci zdobyły przez kilka miesięcy pobytu w przedszkolu. Uroczystość była bardzo udana, dostarczyła gościom wiele wzruszeń i emocji, dzieciom radości a nauczycielom wiele satysfakcji.

  W I 2020 r. obchodziliśmy uroczystość „Nasi kochani dziadkowie”. Wszystkie dzieci były bardzo przejęte a występ zaliczamy do udanych.