Grupa 7

Zapraszamy do grupy siódmej
 • Podajmy sobie ręce, podajmy jak najprędzej

  Niech miło płynie czas, uśmiecha się każdy z nas.”

  Jesteśmy grupą VII, do której uczęszczają 3 i 4-latki.

  W przedszkolu bawimy się i uczymy.

   

  Nasze pierwsze wycieczki

  W miesiącu lutym odwiedziliśmy sklep zoologiczny. Dowiedzieliśmy się, jakich warunków do życia potrzebują wybrane zwierzęta domowe.

  W miesiącu marcu byliśmy na wycieczce w kuchni przedszkolnej. Pani Ewa pokazała nam jakich urządzeń elektrycznych potrzebują panie do pracy, aby przyrządzić nam smaczne posiłki.

   

   

  Udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

  Nasza grupa bierze czynny udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Książki czytane są przy różnych okazjach, także podczas leżakowania. Odwiedzają nas także czytający goście: dzielnicowi osiedla „Białostoczek”, mama Kuby i tata Marka.

   

  Powitanie Wiosny

  W dniu 21 marca 2018 r. nasza grupa uczestniczyła w uroczystości powitania pierwszego dnia wiosny. Obejrzeliśmy przedstawienie teatralne „W Bałwankowie” w wykonaniu koła teatralnego Maska. Wystąpiliśmy z ilustrowaną piosenką „Leci marzec”. Następnie w kolorowym korowodzie przeszliśmy ulicami osiedla.

   

   

  Warsztaty z rodzicami

  W dniu 22 marca 2018 r. w naszej grupie odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców pod hasłem; „Wielkanoc tuż, tuż”. Na początku obecni na warsztatach obejrzeli teatrzyk ilustrowany sylwetami pt. „Kurczątko i Wielkanoc”. Następnie wszyscy brali udział w zabawie integracyjnej „Kwoki, koguty, kurczęta” przeprowadzonej metodą aktywnego słuchania muzyki B. Strauss. Dzieci i rodzice rozwiązywali zagadki dotyczące świąt wielkanocnych oraz rożnymi sposobami ozdabiali jajka: malowali farbami, ozdabiali cekinami, oklejali paskami bibuły. Na zakończenie wykonali masażyk relaksacyjny pt. „Wielkanoc”.

   

   

   

  Zajęcie otwarte

  W dniu 18 kwietnia 2018 r. w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Żabka – orgiami płaskie z kółek” wg. D. Dziamskiej. Przybyli rodzice mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia, jak jego dziecko odnajduje się w grupie przedszkolnej – jakie ma relacje z rówieśnikami i nauczycielem, czy potrafi skupić się podczas zajęć, czy zapamiętuje i wykonuje polecenia oraz jak reprezentują się jego umiejętności na tle innych dzieci.

   

   

  Kochamy Babcię i Dziadka”

  19 stycznia 2018 r. na nasze zaproszenie przybyli bardzo ważni goście: Babcie i Dziadkowie. Wspólnie uczciliśmy Ich święto: wierszem, tańcem, piosenką i własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Słodkości przygotowane przez Rodziców umiliły zakończenie spotkania.

   

  20180119_160949

   

  Zima, zima…”

  Nareszcie spadł śnieg! Długo na niego czekaliśmy. Dlatego od razu wykorzystaliśmy tę okazję – lepienie bałwana to najlepsza zabawa na świecie!

   

  20180119_103550

   

  Dokarmiamy ptaki””

  Zima to trudny okres do przeżycia dla zwierząt i ptaków. Nasza grupa odwiedza ptasią stołówkę w przedszkolu oraz ptaki zimującę nad rzeką. Dokarmianie pustych brzuszków sprawia nam ogromną przyjemność!

   

  20180103_104344 20180110_111834

   

  Spotkanie bożonarodzeniowe”

  20 grudnia 2017 r. w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wystąpiły z krótkim programem artystycznym. Hitem okazał się układ taneczny do piosenki „Jingle bells rock”. Rodzice gromkimi brawami nagrodzili występ swoich pociech. Następnie przedszkolaki wręczyły prezenty – własnoręcznie wykonane bombki. Na zakończenie był czas na swobodne rozmowy przy domowym cieście.

   

  Imieniny Mikołaja”

  6 grudnia 2017 r. zauważyliśmy białe ślady, które prowadziły do ogromnego listu – zostawił go Święty Mikołaj.Wspólnie z panią przeczytaliśmy jego treść. Narysowaliśmy swoje listy do Świętego Mikołaja – nasze wymarzone prezenty. Bawiliśmy się także w zabawę „Ciepło – zimno”, podczas której musieliśmy odnaleźć ukryte w sali pocztówki przedstawiające postać solenizanta.

   

  20171206_094222 20171206_094703 20171206_094708

   

  W miesiącu listopadzie 2017 r.:

  – w naszej grupie odbyła się uroczystość „Dnia Pluszowego Misia”.

  Ulubione Przytulanki były najważniejszymi gośćmi tego dnia – w zabawach, podczas leżakowania oraz rozchodzenia się dzieci do domów.

   

  Andrzejkowe wróżby”

  29.11.2017 r. w naszej sali spotkały się niezwykłe postacie: Czarownica, Czerwony Kapturek, Pirat, Księżniczka, Czarny Kot, Cyganka, Renifer, Rycerz itp. W wigilię imienin Św. Andrzeja spotkaliśmy się, aby sobie powróżyć i poczuć się wyjątkowo. Dlatego wszyscy postarali się zmienić w postacie z bajek. Wróżby były znane mniej i więcej – zabawa doskonała dla dzieci i dorosłych.

  20171129_163953 20171129_164627

   

  Nasza pierwsza uroczystość

  27.10.2017 r. w uroczysty sposób dołączyliśmy do grona społeczności przedszkolnej. Na początku dzieci przedstawiły krótką część artystyczną. Od Rodziców otrzymaliśmy gromkie brawa. Następnie Pani Dyrektor pasowała każdego przedszkolaka oraz wręczyła dyplomy .Na zakończenie był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

   

   

  W miesiącu październiku 2017 r.:

  -uczyliśmy się tańczyć razem z przedstawicielką zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”.

  Poznaliśmy historię naszego regionu.

  -uczyliśmy się zasad ruchu drogowego.

   

   

  W miesiącu wrześniu 2017 r.:

  -braliśmy udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017”

  -obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.