Grupa 8

Witamy w grupie ósmej

Serdecznie witamy na naszej stronie!

Po wakacjach wróciliśmy do przedszkola uśmiechnięci, pełni zapału do pracy i zabawy.

Ciekawe wydarzenia WRZESIEŃ 2019 r.:

W tym roku braliśmy udział w 26 edycji akcji.

Wspólna zabawa z okazji Dnia Przedszkolaka rozpoczęła się okrzykiem: „Hej maluchy, hej starszaki swój dzień mają przedszkolaki”. Dzieci brały udział m. In. w zabawie naśladowczej „Wesoła orkiestra”, w tańcu integracyjnym „Kasztany”, w zabawie tanecznej „Kaczuszki”, w zabawie oddechowej „Dmuchamy balon”. Wszyscy zaśpiewali także „Hymn przedszkolaka”. Na zakończenie każda grupa wykonała plakaty uśmiechniętych buzi na szarym papierze. Efekty pracy rodzice mogli obejrzeć na wystawie w holu przedszkola.

 

Ciekawe wydarzenia październik 2019 r.:

Zorganizowane zostały z myślą o pokazaniu, w jaki sposób można się bawić z dziećmi, wykorzystując dary aktualnie panującej pory roku – jesieni ( kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, itp. ). Były zabawy rozwijające mowę i myślenie, rytmiczne, matematyczne i plastyczne. Dziękujemy za dobrą, wspólną zabawę!

Realizując blok tematyczny o zdrowiu zaproszone zostały do nas panie; mama Kuby i mama Zosi. Dzięki nim dzieci dowiedziały się, co należy robić, żeby być zdrowym. Mogły także posłuchać bicia swojego serca, zmierzyć ciśnienie i temperaturę. Mama Zosi pokazała także jak należy zachować się podczas badania u lekarza, co pomoże dzieciom zrozumieć znaczenie takiej wizyty dla ZDROWIA.