Grupa 8

Witamy w grupie ósmej

Witamy w grupie 8

Jest to grupa, w której są 6,5 i 4 latki

 

Nasze zabawy na placu zabaw i na boisku szkolnym. 

 

Dzień Kropki- 15.09.2020r.

Nasza grupa brała udział w Międzynarodowym ,,Dniu Kropki”. Przeczytaliśmy książkę o małej artystce i każdy z nas miał szanse na pokazanie swojego talentu artystycznego.

 

Dzień Przedszkolaka- 2020

Były zawody sportowe i zadania do wykonania. Bawiliśmy się świetnie.

 

Nasze fantastyczne budowle

Bierzemy udział w Ogólnopolskim Projekcie ,,Technikoludek”, czyli przedszkolak w świecie technologii.

Projekt ma na celu wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych.

Kącik technologiczny

Bierzemy tez udział w Ogólnopolskim Projekcie ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury”w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym.

 

Dzieci listy piszą

,,Kolorowy kwiat”- lubimy kodować

 

Pasowanie na Przedszkolaka 2020r.

Były konkurencje i zadania: przejście przez tunel, segregowanie woreczków, wrzucanie woreczków do kosza oraz zadania muzyczne: śpiewanie piosenek, zabawa taneczna, granie na instrumentach perkusyjnych i alternatywnych Wszystko wykonaliśmy na szóstkę. Później nastąpiło ślubowanie. Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy upominki. Było fenomenalnie!!!

  Dzień Mycia Rąk

Nasza grupa 15.10.2020 obchodziła Dzień Mycia Rąk, zapoznaliśmy się z instrukcją, jak prawidłowo należy dbać o higienę dłoni, wykonaliśmy eksperyment, a każdy przedszkolak miał za zadanie w praktyce sprawdzić i wykonać poszczególne etapy mycia rąk.

      

Dzień dyni

Świętowaliśmy Dzień Dyni. Poznaliśmy jej budowę, to jak rośnie – od pesteczki po dorodną pomarańczową dynię, dzieci mogły spróbować prawdziwych pestek z dyni, a na koniec ćwiczyliśmy naszą sprawność manualną i kolorowaliśmy dynię. Cały dzień był DYNIOWY! 🙂

 

Granie na Bum, Bum, Rurkach

 

,,Złapmy lwa”- gramy w szachy po japońsku- innowacja pedagogiczna realizowana w grupie.

 

Obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci miały możliwość zapoznać się z bohaterami z bajek znanych i mniej znanych, rozwiązywały zagadki obrazkowe, quizy i kolorowały ulubionych bohaterów.

 

Dzień Jeża
Dzieci miały możliwość dowiedzieć się w jakim środowisku żyją jeże, jak wyglądają, a na koniec każdy mógł wykonać swojego przyjaciela jeża.
Pachnący dywan
Przenieśliśmy się do krainy zmysłów. Wiodącym zmysłem był węch, dzieci mogły sprawdzić, jak pachnie dana przyprawa, jaki ma kolor, a odważniejsze dzieci nawet spróbowały, jak smakują. Każdy przedszkolak wykonał pachnący dywan.