21 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Uczciliśmy go zabawami oraz przeprowadzeniem wielu eksperymentów i doświadczeń . Radości nie było końca!

 

22 września świętowaliśmy Pierwszy Dzień Jesieni Z tej okazji dzieci wykonały przepiękne suknie Pani Jesieni z wykorzystaniem pasków bibuły .

 

Matematyczne rytmy – to, co starszaki lubią najbardziej Patrzymy, myślimy i odtwarzamy powtarzające się sekwencje …

 

Popołudnia też upływają w miłej atmosferze Tradycyjne gry wcale nie muszą być nudne ! Gramy w chińczyka oraz dni tygodnia … i to na duuużym formacie!

 

W połowie października dzieci poznawały świat z jesiennymi okazami. Na zajęciach plastycznych tworzyły zaprojektowane przez siebie warzywne ludziki.

 

4 grudnia w naszej grupie odbyła się Uroczystość Mikołajkowa. Dzieci ubrane były w czerwone barwy oraz czapki Mikołaja Na początku przeczytaliśmy list od Świętego Mikołaja a następnie wykonywaliśmy przeróżne zadania, m.in. świąteczne skarpetki Na koniec zapozowaliśmy do wspólnego zdjęcia !

 

29 stycznia w naszej grupie odbył się Bal Karnawałowy. To była niekończąca się radość! Dzieci ubrane były w przepiękne stroje! Mogły również korzystać z wcześniej przygotowanych przez siebie masek karnawałowych W pięknie udekorowanej sali czekało na nie mnóstwo atrakcji: malowanie na balonach, zagadki, rysowanie z zasłoniętymi oczami, mnóstwo muzyki, zabaw ruchowych oraz tańców Na koniec każdy otrzymał upominek