Witamy w grupie 8

Jest to grupa, w której są 6,5 i 4 latki

 

Nasze zabawy na placu zabaw i na boisku szkolnym. 

 

Dzień Kropki- 15.09.2020r.

Nasza grupa brała udział w Międzynarodowym ,,Dniu Kropki”. Przeczytaliśmy książkę o małej artystce i każdy z nas miał szanse na pokazanie swojego talentu artystycznego.

 

Dzień Przedszkolaka- 2020

Były zawody sportowe i zadania do wykonania. Bawiliśmy się świetnie.

 

Nasze fantastyczne budowle

Bierzemy udział w Ogólnopolskim Projekcie ,,Technikoludek”, czyli przedszkolak w świecie technologii.

Projekt ma na celu wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych.

Kącik technologiczny

Bierzemy tez udział w Ogólnopolskim Projekcie ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury”w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym.

 

Dzieci listy piszą

,,Kolorowy kwiat”- lubimy kodować

 

Pasowanie na Przedszkolaka 2020r.

Były konkurencje i zadania: przejście przez tunel, segregowanie woreczków, wrzucanie woreczków do kosza oraz zadania muzyczne: śpiewanie piosenek, zabawa taneczna, granie na instrumentach perkusyjnych i alternatywnych Wszystko wykonaliśmy na szóstkę. Później nastąpiło ślubowanie. Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy upominki. Było fenomenalnie!!!

  Dzień Mycia Rąk

Nasza grupa 15.10.2020 obchodziła Dzień Mycia Rąk, zapoznaliśmy się z instrukcją, jak prawidłowo należy dbać o higienę dłoni, wykonaliśmy eksperyment, a każdy przedszkolak miał za zadanie w praktyce sprawdzić i wykonać poszczególne etapy mycia rąk.

      

Dzień Dyni

Świętowaliśmy Dzień Dyni. Poznaliśmy jej budowę, to jak rośnie – od pesteczki po dorodną pomarańczową dynię, dzieci mogły spróbować prawdziwych pestek z dyni, a na koniec ćwiczyliśmy naszą sprawność manualną i kolorowaliśmy dynię. Cały dzień był DYNIOWY! 🙂

 

Granie na Bum, Bum, Rurkach

 

,,Złapmy lwa”- gramy w szachy po japońsku- innowacja pedagogiczna realizowana w grupie.

Dzień Postaci Bajek

Obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci miały możliwość zapoznać się z bohaterami z bajek znanych i mniej znanych, rozwiązywały zagadki obrazkowe, quizy i kolorowały ulubionych bohaterów.

 

Dzień Jeża
Dzieci miały możliwość dowiedzieć się w jakim środowisku żyją jeże, jak wyglądają, a na koniec każdy mógł wykonać swojego przyjaciela jeża.
Pachnący dywan
Przenieśliśmy się do krainy zmysłów. Wiodącym zmysłem był węch, dzieci mogły sprawdzić, jak pachnie dana przyprawa, jaki ma kolor, a odważniejsze dzieci nawet spróbowały, jak smakują. Każdy przedszkolak wykonał pachnący dywan.
Dzień Pluszowego Misia- 25.11.2020r. 
Mikołajki- 2020r.
,,Bohaterowie ulubionych bajek”- miejski konkurs plastyczny
Emilka D. zdobyła nagrodę. Gratulujemy!!!
Gratulacje!!!        
                                                            
Zabawa noworoczna- 28.01.2021r.
Lubimy matematykę
Lubimy gimnastykę
Dzień Kota- Obchody Światowego Dnia Kota- 17.02.20201r. 
Światowy Dzień Kota w Polsce obchodzony jest od 2005r. To święto obchodzone jest również w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Japonii. My także świętowaliśmy. Były zagadki, quizy i poznaliśmy niezwykłą podróż kota Herberta.
Poznajemy zwierzęta świata metodą M. Montessori
,,Uczyłam się dziecka. Wzięłam to, co dziecko mi przekazała, i wyraziłam to, i tak powstała metoda zwana metodą Montessori- Dr. Maria Montessori.
Dzieci miały okazje zapoznać się z wyglądem zwierząt żyjących na całym świecie. Poznały humbaka, emu czy bizona i wiele innych. Dopasowywały plakietki zwierząt do kontynentów świata.
Dzień Dinozaura-26.02.2021r. 
26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Kto by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury?
Zobaczyć jak to było, kiedy ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez ciekawe okazy. Wieka szkoda, że gady te wyginęły blisko sześćdziesiąt pięć milionów lat temu, po blisko 135 mln lat życia na naszej planecie. Dinozaury nadal przykuwają uwagę naukowców i myślę, że każdego z nas. Nazwa dinozaur pochodzi z połączenia greckich słów, które w tłumaczeniu daje nam straszny jaszczur.